Roman Škoda a Růžně Hanusová – vystoupení opereta

Biografie

Roman Škoda

Roman Škoda

Roman Škoda absoloval Státní konzervatoř v Praze v roce 1988. Již během studií operního zpěvu, operety a muzikálu vystupoval často v ostravské operetě, kterou tehdy vedl výborný herec Josef Kobr a legendární dirigent Brázda. Především zde nabíral své první cenné herecké a pěvecké profesionální zkušenosti, které zúročuje až dodnes. Zde vystoupil například jako Toník v Perlách paní Serafinky nebi Otakar v Cikánském baronovi. Souběžně se studiem a ježděním do ostravského divadla navštěvoval v Praze ještě soukromé hodiny herectví.

Po absolování konzervatoře se stal členem operního studia Národního divadla, zde se setkal s opravdovými bardy opery té doby. Na prknech ND zpíval Vaška v Prodané nevěstě, Toníka ve Dvou vdovách, Tamína v Kouzelné flétně.

Od roku 1990 je solistou Hudebního divadla Karlín, kde hrál a zpíval mnoho rolí – zejména teronových ale i komických či čistě činoherních. Například Alfred v Netopýrovi (též v německé verzi), Bolo v Polské krvi, Jim a Emil v Rose Marii, Orfeus v Orfeovi v podsvětí, Baron Homonay v Cikánském baronovi (též v německé verzi), Edwin v Čardášové princezně, Vévoda z Urbína, v Noci v Benátkách, Baron Zsupan v Hraběnce Marice a další... Vystupoval na mnoha koncertech nejen s HdK ať doma či v zahraničí. Na koncertech a představeních se představil v mnoha zemích Evropy a světa – např. Německo, Rakousko, Polsko, Holandsko, Belgie, Itálie, Francie či Izrael nebo Japonsko...

Účinkuje také v muzikálech, kde se uplatňuje zejména jeho herecký talent – např. Zvonokosy, Za zvuku hudby, Noc na Karlštejně, Jekyll&Hyde, Producenti (Franz Liebkind), Limonádový Joe (Grimpo). V současné době se podílí v HdK na projektu Carmen s Lucií Bílou a opět v Polské krvi jako Wlastek a v Čardášové princezně jako Miška – Alfons.

Dlouhodobě vystupuje se svoji kolegyní z plzeňské operety a muzikálů Růženkou Hanusovou. Mají za sebou stovky koncertů na vysoké profesionální úrovni.

Též spolupracoval s filmem či televizí. Natočil mnoho větších či menších rolí v českých pohádkách ale také třeba v Bakalářích a v poslední době v seriálech Vyprávěj a Zdivočelá země. Ve filmu učinkoval jako herec s mnoha produkcemi – např. s Němci, Rakušany, Italy, Iry, Francouzi atd. Též ho můžete znát z mnoha reklam.

Myslíme si, že pokud si objednáte setkání s dvojicí Růžena Hanusová + Roman Škoda (R.H + R.Š), zažijete chvíli plnou pohody, krásných emocí, úžasné hudby, uměleckého zážitku, dobré nálady.

Naše vystoupení nemusí mít vždy nádech klasického koncertu, ale můžeme Vám udělat radost i kratšími vstupy, třeba při Vašem firemním večírku, banketu, rautu, vernisáži či jiné společenské události. Můžeme se setkat při různých oslavách životních výročích, narozeninách atd.

Růžena Hanusová

Růžena Hanusová

Přesto, že je Růžena Hanusová absolventka Státní konzervatoře v Praze v oboru operní zpěv, opernímu umění se věnovala spíše okrajově koncertně a hostovala např. v Hofmanových povídkách v roli Olympie.

Už jako dítě se zamilovala do kouzelné múzy zvané opereta, když pravidelně navštěvovala operetní představení divadla JKT Plzeň. Operetní soubor v té době byl na výborné úrovni, představení byly opravdovou podívanou.

Na konzervatoři měla první příležitost se s ní setkat tváří v tvář při hodinách operty. Tehdejší pedagogové jí ujistily, že to je právě ten obor, který jí sedí ve všech rovinách. Operetě se začala věnovat zcela oddaně především pro to, že zde mohla pěvecké nadání spojit s komediálním hereckým talentem a smyslem pro pohyb. Pak už šla za svým snem stát se operetní subretou.

První úspěch bylo angažmá v operetě DJKT Plzeň ještě při studiích. Když jí přijímal tehdejší operetní šéfdirigent J. O. Karel do svého souboru, vyjádřil se o ní jako o subretě, která má operetu v očích.

První role, ve které debutovala, byla Julietta v Lehárově opertě Hrabě Luxemburg. Kritika se vyjádřila tehdy velmi pochvalně o novém talentu, který přišel do plzeňské operety. Postupem času si vytvořila pozici subrety, která jde takzvaně z role do role.

Přicházely úžasné nabídky: opereta J. Strausse Netopýr role Adély, Orfeus v podsvětí J. Offembacha role Eurydiky, A. Vives Dona Franciscita role Franciscity, K. Millecker Žebravý student role Laury, K. Zeller Ptáčník role Kněžny a další, kde mohla v pěveckých partech výborně využít svůj koloraturní soprán. Její dlouholetá kantorka Libuše Bláhová, vynikající operní pěvkyně, ji naučila pohrávat si s hlasem a s lehkostí zvládat náročné operetní party.

Svojí drobnou postavu a dívčí tvář dobře využila v lidových operetách, jako například Podskalák, Perly paní Serafínky, Děvče z předměstí a jiné.

Role na tělo pro ní byla Mamzele Nitouche, která se hrála čtyři sezony a kritici ji vynášeli do nebe.

Za dobu svého působení v divadle JKT Plzeň vystupovala v hlavních rolích ve více než čtyřiceti operetách jako první nebo druhá subreta. S potěšení uvítala nabídku režiséra O. Ševčíka hostovat v karlínském divadle Praha, jako Arsena v Cikánském baronovi Johana Strausse. Další nabídkou bylo účast na turné po Izraeli s operetou Noc v Benátkách v roli Aniny.

Nevyhýbala se ani muzikálovým rolím, které byly pro ni určitým zpříjemněním. Ať už to byla Tereza v Kdyby tisíc klarinetů, Schuger v Někdo to rád horké, Růženka ve Zvonokosech a jiné.

V roce 1991 se účastnila pěvecké soutěže F. Lehára v Komárně, kde získala cenu za nejlepší interpretaci operetní písně.

V roce 1993 natočila CD „Melodie světových operet“.

V roce 1993 založila svojí uměleckou agenturu a začala se více soustředit na koncertní činnost, kde mohla uplatnit všechny své zkušenosti operní, operetní, ale i muzikálové. Koncertovala na mnoha místech v Čechách i na Slovensku, ale i v zahraničí v Německu, Dánsku, Holandsko.

Vždy se snažila obklopovat kvalitními umělci a kvalitními hudebními soubory. Jejím dlouholetým operetním partnerem je Roman Škoda, sólista Karlínského divadla Praha. Jejich operetní duo RR souzní. Jejich hlasy se naprosto přirozeně prolínají, jsou si velmi podobní ve svém naturelu. Z jejich operetních vystoupení je cítit partnerská souhra a naprostá oddanost operetnímu žánru. Dobře se doplňují i v komediálním pojetí operety, takzvaně na sebe slyší, a to je v tomto žánru velmi důležité. Jejich vystoupení můžeme popsat tak, že jde od srdce k srdci. Růžena Hanusová se v současné době soustředí převážně na koncertní činnosti.

Česky English Deutsch

Proč si objednat zrovna nás

Naše operetní vystoupení je plné:

Naše operetní vystoupení se hodí na:

Rychlý kontakt

Chcete si u nás objednat operetní vystoupení? Zaujala vás naše opereta? Nebo na nás máte nějakou otázku? Tak neváhejte a napiště nám hned teď!

Operetní vystoupeníOperetaBiografieVýběr koncertůGalerieVideoAudioKontaktMapa stránek

2011 © Roman Škoda a Růžena Hanusová – operetní vystoupení, opereta – stránky vytvořil Jan Veselý